تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی با حمایت های بانک ملی ایران/

فرصت ویژه سرمایه گذاری با اوراق گواهی سپرده بانک ملی ایران

نمایه بانک : بانک ملی ایران طی سال های اخیر با اختصاص منابع و اعتبارات مالی برای ایجاد مجتمع ها و واحد های صنعتی و تولیدی بزرگ و طرح های صنعت پتروشیمی کشور و صنایع وابسته در مسیر توسعه، افزایش ظرفیت تولید، رشد صادرات، کاهش خام ‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش این صنعت مشارکت فعال داشته است. / اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری (عام) بانک ملی ایران از روز 13 تا 19 بهمن ماه به مدت شش روز کاری در شعب این بانک عرضه می شود.
  • شنبه 12 بهمن 1398 ساعت 15:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک ملی ، شرکت پلیمر کرمانشاه نیز از جمله طرح های خط اتیلن غرب کشور است و در زمینه تولید گریدهای متنوع  پلی اتیلن سنگین با ظرفیت اسمی سیصد هزار تن در سال فعالیت می کند. محصول نهایی مجتمع  در صنایع لوله سازی، پوشش کابل، انواع قطعات پلاستیکی، بطری، لوازم خانگی، قطعات صنعتی، مخازن سوخت و ... کاربرد دارد. بیش از هشتصد و پنجاه نفر در مجتمع پلیمر کرمانشاه به طور مستقیم مشغول کاراند.


شرکت پتروشیمی شازند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات پلیمری و مواد شیمیایی و همچنین از مهمترین طرح‌ های زیر بنایی کشور است که سال گذشته از یک میلیون و٨٠٠ هزار تن تولیدات ٢٥٠ هزارتن به ارزش ٣٠٠میلیون دلار به ١٥کشور دنیا در قاره های اروپا آمریکا وآسیا صادر شده است.


محسن پور محمد، معاون تولید مجتمع پتروشیمی شازند با بیان این که کیفیت بالای محصولات این مجتمع با حمایت های بانک ملی ایران به فراتر از استانداردهای بین المللی رسیده است، افزود: با تلاش متخصصان داخلی  سبد محصولات صنعت پتروشیمی در حال تکمیل است.


علی رستم آبادی رئیس مجتمع پتروشیمی پلیمر کرمانشاه  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران با اشاره به این که ظرفیت تولید سالانه این واحد تولیدی با حمایت های بانک ملی ایران به بیش از 300 هزار تن رسیده است، گفت: در این کارخانه محصول نهایی مجتمع  در صنایع لوله سازی، پوشش کابل، انواع قطعات پلاستیکی، بطری، لوازم خانگی، قطعات صنعتی، مخازن سوخت و ... کاربرد دارد.


ابوالقاسم عابدی مدیرعامل شرکت پلیمر کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران با تاکید بر این که حمایت بانک ملی ایران در تامین مالی پروژه های صنعت پتروشیمی و به خصوص این شرکت قابل قدردانی است و به پشتوانه این حمایت، تحریم ها درتوسعه این شرکت بی اثر بوده است افزود: توسعه صنعت پتروشیمی در صورت همکاری سیستم بانکی کشور می تواند با توجه به برنامه ریزی ها شتاب بخشد.

 

هدایت حاتمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران اظهار داشت: بانک ملی ایران به عنوان بانک حامی حوزه صنعت نفت و پتروشیمی کشور، نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در جهت توسعه این صنعت ایفا کرده که توانسته به تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی در استان کمک کند و مسلما ادامه این روند و حمایت این بانک از پروژه‌های بزرگ این صنعت سبب رشد و توسعه بیش از پیش این صنعت مهم، اشتغالزا و ارز آور خواهد شد.


بهزاد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت اظهار داشت: در گذشته پیچ و مهره‌های مورد نیاز این صنعت ‏وارداتی بود، اما امروز بسیاری از کاتالیست‌ها و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز پتروشیمی در داخل با کیفیت بسیار بالا ساخته می‌شود و این صنعت با صادرات 12 میلیارد دلاری در سال، نقش مهمی در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور دارد.


تولیدات شرکت ملی صنایع پتروشیمی که چهل سال قبل به مرز  1.6 میلیون تن می رسید، امروز با تامین منابع داخلی و خارجی و مشارکت بانک ملی ایران ظرفیت تولید این صنعت سالانه به 67 میلیون تن با بیش از 120 محصول رسیده است.


با حمایت های صورت گرفته از سوی بانک ملی ایران صنعت پتروشیمی کشورمان با وجود تحریم ها با استعداد نیروهای خلاق و جوانان متخصص ضمن صادرات محصولات به کشورهای جهان همچنان پرشتاب در پی تقویت صنعت کشور است.


ایران با دارابودن دومین ذخایر گاز جهان و مقام چهارم نفتی، ظرفیت بالایی در این صنایع دارد و با رشد فزاینده این صنعت در چهار دهه گذشته فرصت های فراوانی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است و طی سال های گذشته صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از پرسودترین و توسعه یافته ترین صنایع ایران و منطقه غرب آسیا تبدیل شده و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال، ارزآوری و رشد و شکوفایی اقتصاد کشورمان دارد از این رو بانک ملی ایران با حمایت و پشتیبانی بی دریغ و همه جانبه تمام توان خود را برای پیشبرد اهداف این صنعت به کار برده است.


از اقدامات مهم این بانک در حوزه صنعت پتروشیمی، تامین مالی جهت ایجاد و توسعه مجتمع ها و واحد های تولیدی و گشایش اعتبارات اسنادی پروژه ها و طرح های شرکت هایی از جمله مجتمع پتروشیمی شازند و شرکت پلیمر پتروشیمی کرمانشاه است که ضمن توسعه و برطرف نمودن نیازهای این صنعت نیز برای هزاران نفر فرصت اشتغال ایجاد کرده است.

 

 

 

فرصت ویژه سرمایه گذاری با اوراق گواهی سپرده بانک ملی ایران

 

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک ملی ، این اوراق به صورت الکترونیکی، با نام، با سررسید یکساله، قابل انتقال به غیر و نرخ سود 18 درصد سالانه از تاریخ انتشار خواهد بود.

 

پرداخت سود علی‌الحساب اوراق مذکور به صورت ماهانه و معاف از مالیات است و بازخرید قبل از سر رسید آن در شعب بانک با نرخ 10 درصد سالانه خواهد بود.

معامله ثانویه اوراق در بازار سرمایه از طریق شرکت های بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران امکان پذیر است.

 

سود 18 درصدی اوراق گواهی سپرده بانک ملی ایران، فرصتی مناسب برای آن دسته از هموطنان عزیز است که به دنبال روشی مطمئن برای سرمایه گذاری خود هستند.

 

لازم به ذکر است، گواهی سپرده بصورت الکترونیکی بوده و برگه سپرده به مشتری تحویل نخواهد گردید لذا اطلاع حفظ و نگهداری رسید صادره گواهی سپرده ضروری است.


ثبت نظر

ارسال