آیین رونمایی از تمبر یادبود بیمه در جشن چهل سالگی انقلاب

گزارش رئیس کل بیمه مرکزی در جشن چهل سالگی انقلاب ؛ امیدواریم با تمرکز بر آموزش بیمه به نونهالان در مدارس ضریب نفوذ بیمه افزایش یابد...

نمایه بانک : سلیمانی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، ماموریت بیمه مرکزی را نظارت بر عملکرد بیمه‌گران و صیانت از حقوق بیمه گذاران دانست و از افزایش ملموس ضریب نفوذ بیمه در چهل سال گذشته ابراز خرسندی کرد.
  • سه شنبه 16 بهمن 1397

خبرنگار : نازیلا محمدی

به گزارش نمایه بانک ، دکتر غلامرضا سلیمانی در نشست خبری ویژه چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص مسئولیت نظارتی بیمه مرکزی گفتبررسی فعالیت شرکت های بیمه ای از ماموریت های جدی نهاد ناظر است و نهادهای دیگر که بر اساس قانون مجاز به بازرسی از شرکتها هستند نیز می توانند به این شفافسازی کمک کنند.


رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که کاراصلی بیمه مرکزی در ارتباط با شرکتهای بیمه "تعامل" است،افزود: بیمه مرکزی در مسیر انجام وظایف خود به دنبال تصدیگری بیشتر نیست و به همین خاطر از انجمن ها، ngoها و کانون های صنفی و سندیکای بیمه گران حمایت می کند.

در خصوص اصلاح آیین نامه شصت در شورای عالی بیمه گفت: به دلیل تاثیرات مخرب تورم، شرکتهای بیمه نمی توانند بخش اعظم دارایی های خود را در بانک سرمایه گذاری کنند چرا که در صورت بروز خسارات با بحران نقدینگی روبهرو خواهند شداینجاست که لزوم حضور شرکت های بیمه در بازار سرمایه بیشتر آشکار می شود و در این زمینه هم  نهاد ناظر باید زمینههایی را فراهم کنند که شرکتهای بیمه با ورود به بازارهای سرمایه از توانگری مالی مناسب تری بهره مند شوند.


دکتر سلیمانی در پاسخ به پرسش هایی در زمینه موضوع اصلاح قانون بیمه شخص ثالث گفت: قانون به صراحت این تکلیف را بر عهده ما گذاشته که تا پایان برنامه ششم بحث ویژگی های راننده با همراه خودرو را به نتیجه برسانیمبا این مصوبه رانندگان کم ریسک از تخفیف های بالاتر بیمهای برخوردار خواهند شد.


وی در پاسخ یکی از خبرنگاران مبنی بر دخالت بیمه ایران در انجام امور نظارتی بیمه مرکزی به صراحت اعلام کرد: شرکت بیمه ایران قدیمی ترین شرکت بیمه است و  از مهمترین ارکان  صنعت بیمه به حساب می آید، اما به لحاظ نظارتی و آیین نامه هیچ تفاوتی با شرکتهای خصوصی ندارد و سهم سی و سه درصد این شرکت در بازار بیمه، تمایزی برای نظارت بر آن ایجاد نمی کند.


رئیس شورای عالی بیمه ارائه نرخ های غیر واقعی از سوی بخشی از صنعت بیمه را از جمله آسیب های صنعت بیمه ارزیابی کرد و افزود: غیر از رشته بیمه شخص ثالث در سایر رشته های بیمه ای بحث تعرفه مطرح نیست و بیمه مرکزی در بخش اتکایی فقط پوششهای را تعهد خواهد کرد که نرخ و شرایط آن منطقی و واقعی باشد.


وی میزان حق بیمه شخص ثالث در سال آینده را در گرو تصمیم قوه قضاییه برای تعیین نرخ دیه دانست و اظهار داشت: در رشته بیمه شخص ثالث و همچنین درمان تکمیلی ضریب خسارت معمولا بالای ۱۰۰ درصد است که این مسئله باید اصلاح شود و ما به دنبال نرخ های متناسب و واقعی هستیم تا هم مردم از خدمات بیمه ای رضایت داشته باشند و هم شرکت های بیمه دچار آسیب نشوند.


رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت استقرار نرم افزار جامع اطلاعاتی در صنعت بیمه خاطرنشان کرد: در دنیای امروز مساله فروش مویرگی جایگزین فرایند سنتی فروش شده و استارتاپ ها می توانند در این خصوص ظرفیت های موجود را افزایش دهند و شرکتهای بیمه بدون استفاده از تکنولوژی با مشکل روبهرو خواهند شد.


وی تصریح کرد: شبکه فروش باید با پشتیبانی شرکتهای بیمه توسعه پیدا کند که یکی از روش های آن تقویت استارت آپ هاست. در این چهل سال در زمینه توسعه بیمه کارهای مهمی انجام شده اما کافی نیست چرا که هنوز ظرفیت های بیشتری در صنعت بیمه وجود دارد.

 

آیین رونمایی از تمبر یادبود بیمه به مناسبت چهل سالگی انقلاب 

همچنین در پایان این نشست خبری ، رونمایی از تمبر یادبود بیمه در چهل سالگی انقلاب انجام شددکتر غلامرضا سلیمانی در آیین رونمایی از نخستین تمبر ویژه بیمه در کشور، اظهار امیدواری کرد با تکیه بر فرهنگ سازی و تمرکز بر مباحث بیمه ای در مدارس و سطح جامعه، ضریب نفوذ بیمه افزایش پیدا کند.
بر اساس این گزارش در آیین رونمایی از این تمبر، اعضای هیات عامل، خبرنگاران حوزه بیمه و فعالان این صنعت نیز حضور داشتند.
گفتنی است این تمبر دو زبانه در تیراژ ۲۰۰ هزار قطعه منتشر و از سوی شرکت پست توزیع خواهد شد.

 


ثبت نظر

ارسال