رئیس کل بیمه مرکزی: صیانت از سپرده های مردم برای نهاد ناظر از اهمیت ویژه ای برخوردار است

نمایه بانک : دکتر غلامرضا سلیمانی در جمع اعضای هیئت مدیره شرکت های وبیمه (سرمایه گذاری صنعت بیمه)، توسعه عمران و شرکت خدمات مهندسین مشاور، با اعلام این مطلب افزود: بخش سرمایه گذاری برای نهاد ناظر اهمیت خاصی دارد و باید در این خصوص، عوامل و شاخص‌های موجود کشور را در نظر بگیریم و بتوانیم از ظرفیت های موجود بیشترین بهره را ببریم.
  • چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 ساعت 12:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی ، دکتر غلامرضا سلیمانی در جمع اعضای هیئت مدیره شرکت های وبیمه(سرمایه گذاری صنعت بیمه)، توسعه عمران و شرکت خدمات مهندسین مشاور، با اعلام این مطلب افزود: بخش سرمایه گذاری برای نهاد ناظر اهمیت خاصی دارد و باید در این خصوص، عوامل و شاخص‌های موجود کشور را در نظر بگیریم و بتوانیم از ظرفیت های موجود بیشترین بهره را ببریم.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که بیمه مرکزی در اندیشه بنگاه داری نیست، اظهار داشت: مجموعه سرمایه گذاری در این بخش، باید برنامه ها، نیازها و اهداف بیمه مرکزی را محقق کند تا سود عملیات سرمایه گذاری به صنعت بیمه برگردد.

وی تصریح کرد: وقتی بورس اعلام می‌کند ۶۳ درصد میانگین بازدهی سال ۹۷ بوده است پس انتظار صنعت بیمه از شرکت سرمایه گذاری این است که سود بالای ۶۳ درصد را شناسایی کند.

دکتر سلیمانی افزود: ما اعتقاد داریم کسانی باید در این مجموعه مدیریت کنند که قوی تر از بقیه حرکت کنند، چرا که در بحث بازدهی سهام مواردی داریم که بالای ۱۰۰ درصد سود، نشان داده اند. 

وی استفاده از فرصت ها، تزریق سرمایه و ایجاد هماهنگی بین مجموعه های سرمایه گذاری بیمه را ضروری ارزیابی کرد و افزود: در کنار اعضای مجرب هیات مدیره و مشاوران مبتکر شرکت سرمایه گذاری، باید زمینه ورود شرکت های بیمه را به این بازار سرمایه فراهم کنیم تا با تمرکزگرایی در این حوزه به اهداف بزرگ صنعت بیمه دست پیدا کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی از لزوم تدوین سیاست سرمایه‌گذاری واحد در امر سرمایه گذاری های صنعت بیمه خبر داد و افزود: در بیمه مرکزی باید یک جهش بزرگ مالی اتفاق بیفتد و رقم ۶۰ هزار میلیارد دست کم به ۱۸۰ هزار میلیارد تبدیل شود.

وی با تاکید بر این نکته که آیین نامه ۶۰ دست شرکت سرمایه گذاری را برای بهره گیری از روش های گوناگون اقتصادی، باز گذاشته، اعلام کرد: این شرکت می تواند با مشارکت شرکت های بیمه ای در پروژه‌های ساختمانی فعالیت کند و در بخش سهام نیز با همکاری شرکت های بورسی، سرمایه گذاری سودمندی داشته باشد.

رییس شورای عالی بیمه با رد انگیزه بنگاه داری نهاد ناظر به سهم بیمه مرکزی در بازار بیمه اتکایی اشاره کرد و افزود: هدف اصلی ما این است که در زمان پرداخت خسارت، مشکل مالی نداشته باشیم و ارزش مبالغی که از بیمه گذاران دریافت می شود نیز محفوظ بماند. وی تصریح کرد: اگر تورم ۳۰ درصد باشد باید به گونه ای سرمایه گذاری کنیم که بتوانیم ۵۰ درصد ارزش افزوده داشته باشیم و سود حاصله از آن در اختیار صنعت بیمه قرار گیرد.

وی با بیان این نکته که بازارهای پولی و مالی هنوز با ظرفیت ها و قابلیت های بازار بزرگ صنعت بیمه آشنایی چندانی ندارند، گفت: با افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری راه ورود برای شرکت‌های بیمه گشوده خواهد شد و سود ناشی از خرید سهام در اختیار شرکت های بیمه قرار خواهد گرفت.

دکتر سلیمانی با تشریح آخرین وضعیت سرمایه گذاری های صنعت بیمه در بخش های ساختمان، بورس و موارد دیگر، اعلام کرد: در بحث سرمایه‌گذاری در بورس و همکاری با کارگزاری ها باید به این نکته توجه شود که فقط به یک شرکت به صورت متمرکز، وابسته نباشیم و برای صیانت از این سرمایه_ با کمک کارگزاری های مطمئن و پاکدست_ برنامه ریزی کنیم. وی اظهار داشت: ما به یک مجموعه مالی نیاز داریم که علاوه بر شناخت مفاهیم بیمه ای، بازار سرمایه را نیز بشناسد.

رییس شورای عالی بیمه با اشاره بر لزوم رفع مباحث بوروکراسی و چالش های مدیریتی نسبت به همکاری اداره کل سرمایه گذاری و شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه تاکید کرد.

وی در پایان با ابراز خرسندی از روند خدمات رسانی نهادهای دولتی اعم از تامین اجتماعی و سازمان های مشابه، گفت: هیچ بن بستی در امر خدمات رسانی به مردم وجود ندارد و خوشبختانه بهترین کارها در جمهوری اسلامی در بخش بیمه و تامین اجتماعی است.

گفتنی است در این نشست اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه نیز به طرح دیدگاه های خود پرداختند.


ثبت نظر

ارسال