توجه به تولید و عوامل رشد اقتصادی در اولویت سیاست‌گذاری‌ها

نمایه بانک : رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی بر لزوم توجه به تولید و رشد اقتصادی با توجه ثبات نسبی‌فعلی بازار ارز تاکید واز شروع تدریجی باز شدن کانال‌ های مالی با کشورهایی‌ که نفت ایران را می‌خرند خبر داد
  • جمعه 16 آذر 1397 ساعت 16:5

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از ایبنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از تغییر اولویت نظام بانکی از «ساماندهی بازار ارز» به سمت «تأمین سرمایه در گردش بخش تولید» خبر داد.

متن کامل یادداشت همتی به شرح زیر است:

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک‌مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی درباره لزوم‌ توجه به تولید و رشد اقتصدی، نوشت: با توجه به ثبات نسبی در بازار ارز، در کنار برنامه های بانک مرکزی برای تقویت تدریجی ارزش پول ملی، اکنون توجه جدی به تولید و رشد اقتصادی باید جزو اولویت های اصلی سیاست های اقتصادی کشور باشد. در شرایط فعلی، تمرکز جدی بانک ها به نحوه تأمین سرمایه درگردش تولید بسیار کلیدی است. توجه داشته باشیم ضرورت اصلاح نظام بانکی که امری فوری است، ما را در مسیر تضعیف بانک‌ها که ۹۰ درصد تأمین مالی را بردوش دارند، قرارندهد، بلکه سیاست پولی بطور هدفمند در راستای تقویت این کارکرد تغییر یابد. 

با خبرهای دریافتی از شروع تدریجی بازشدن کانال‌های مالی با کشورهایی که نفت ایران را در این برهه برداشت می‌کنند و نیز عزم جدی صادرکنندگان در وارد کردن ارز صادراتی خود به چرخه اقتصاد نیازهای وارداتی تولید به سرعت، تخصیص وتأمین خواهد شد. 

فقط این نکته را فراموش نکنیم که در سخت ترین شرایط تحریمی ویک جنگ تمام عیاراقتصادی قرار داریم.

 

 

ثبت نظر

ارسال