تعویق سه ماهه تسهیلات قرض الحسنه

نمایه بانک : مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اعلام کرد: تمامی دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه تا پایان‌ اردیبهشت ماه سال جاری مشمول استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط هستند.
  • یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 ساعت 16:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی مدیرامور ارتباطات و حوزه مدیریت این بانک اظهار داشت: بانک مسکن در تمامی مقاطع تابع ضوابط و مقررات ابلاغی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و براساس آخرین دستورالعمل های ابلاغی بانک مرکزی در تاریخ 98/12/15 به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا ومشکلات حادث شده مقررشد، برای صاحبان کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای کوچک که تحت شرایط جدید با مشکلات مالی مواجه شده اند؛ تسهیلاتی فراهم شود.

 


مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت اذعان داشت:بر اساس بخشنامه ابلاغی تمامی دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه این بانک که به دلیل شرایط به وجود آمده قادر به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود در مواعد مقرر نیستند باید درخواست خود را به بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی ارایه دهند مشروط بر آن که بدهی آنان تا تاریخ 98/10/1 در طبقه جاری قرار داشته باشد ؛ بانک و موسسات اعتباری غیر بانکی می توانند اقساط آنان در ماه های اسفند 1398، فروردین و اردیبهشت 1399 را پس از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.

 


وی همچنین افزود: تمامی دریافت کنندگان قرض الحسنه فارغ از این که امکان پرداخت یا وصول اقساط از آن ها وجود داشته باشد و نیز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعالیت دریافت کننده قرض الحسنه ، مشمول استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط تسهیلات هستند که این موضوع با توجه به لزوم کاهش حضور مشتریان در شعب بانک به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بدون نیاز به درخواست از سوی ایشان توسط ادارات مرکزی بانک به صورت متمرکز تحت اقدام می باشد.

 


مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت با اشاره به این موضوع عنوان کرد: این بخشنامه علاوه بر مشمولیت کلیه وام های قرض الحسنه ، مشمول استفاده کنندگان از تسهیلات در رسته های کسب و کارهایی که مصادیق آنها از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام گردیده و درخواست استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط خود را به شعبه مربوطه ارائه نمایند نیز می باشد.

 


ایزدی به مصادیق بخش ها و رسته های کسب و کار اشاره کرد و گفت: از جمله این کسب و کارها می توان به مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها ، مجتمع های جهانگردی و گردشگری ؛دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری؛ مجتمع های ورزشی و تفریحی؛مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی و... اشاره کرد.

 


ثبت نظر

ارسال