صنعت بیمه باید به گونه‌ای عمل کند که مردم با شنیدن نام آن احساس آرامش کنند

نمایه بانک : در دو سال اخیر بیشترین فشارهای تحریمی به کشور ما تحمیل شده و ما در دولت تلاش کردیم که ضریب ریسک ها را کاهش دهیم.
  • پنجشنبه 14 آذر 1398 ساعت 14:48

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی ، دکتر حسن روحانی که در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه بزرگترین متخصص کاهش ریسک در کشور است و ما نیز در دولت هدف بزرگی داریم که کاهش ریسک های بین المللی را با جدیت دنبال کنیم.

 

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت اتحاد صنعت بیمه، بانک ها، کارآفرینان، دانشگاهیان و فعالان بازار سرمایه، تصریح کرد: یافتن راهکارهای علمی و عملی علیه ترور اقتصادی، تروریست های اقتصادی و همچنین ایستادن در برابر تحریم‌های ریسک آفرین از جمله وظایفی است که صنعت بیمه باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

 

دکتر حسن روحانی از تحریم صنعت بیمه کشور به عنوان دلیل آشکاری بر اهمیت این صنعت یادکرد و خاطر نشان کرد: قرار گرفتن صنعت بیمه در خط مقدم تحریم ها به دلیل اهمیت عملکرد این صنعت در حوزه پذیرش ریسک است.

 

وی با اشاره به شرایط اقلیمی کشور از ایران به عنوان منطقه حادثه‌خیز یاد کرد و گفت: مقاوم سازی ساختمان ها می تواند تا حدود بسیاری ریسک ها را کاهش دهد اماسازه های ناامن ضریب ریسک را به شدت بالا می رود.

 

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضرورت فرهنگ بیمه در کشور از مردم خواست تا زندگی خود را با بیمه گره بزنند.

 

ایشان در همین راستا افزود: فرهنگ بیمه در کشور باید در تمامی جامعه گسترش یابد و اگر این فرهنگ توسط صدا و سیما و سایر رسانه های گروهی و همچنین فضای مجازی توسعه پیدا کند شاهد رونق تولید نیز خواهیم بود.

 

وی با تشریح مسائل مرتبط با توافق نامه برجام، تصریح کرد: بعد از امضای این توافقنامه مشارکت های بین المللی رونق گرفت و صنعت بیمه نیز توانست دوران خوبی را همسو با تعاملات بین المللی پشت سر بگذارد.

 

دکتر حسن روحانی در ادامه گفت: صنعت بیمه باید با دقت و سرعت در عملکرد هم رفاه مردم را تامین کرده و هم بنیه مالی خود را به عنوان یک بنگاه اقتصادی تقویت کند.

 

ایشان با تبریک روز بیمه به تمامی فعالان این صنعت از دستاوردهای بیمه به عنوان خون تازه‌ای در روند تولید و اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: ماهیت صنعت بیمه یک ماهیت امنیت بخشی به جامعه است و باید ذیل تامین اجتماعی تعریف شود.

 

وی تصریح کرد: محصولات بیمه‌ای باید در خدمت تولید کنندگان، کارآفرینان و تمامی آحاد مردم باشد تا در روز خسارت و مشکلات به کمک آنها بشتابد.

 

رئیس جمهور با اشاره به این مطلب که صنعت بیمه در روزهای سخت کنار مردم است، اظهار داشت: سرعت عمل، کاهش بروکراسی، کارشناسی سریع برای تعیین و پرداخت خسارت می تواند ضریب اعتماد، امنیت و آرامش را در جامعه بالا ببرد.

 

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: صنعت بیمه باید به گونه‌ای عمل کند که مردم با شنیدن نام آن احساس آرامش کنند.

 

وی افزود:صنعت بیمه در شرایط امروز برای ما از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مملکت ما در معرض ریسک های خاص قرار دارد که تحریم‌ها یکی از آن مشکلات به شمار می روند.

 

رئیس جمهور با تقدیر از فعالیت صنعت بیمه در حوادث طبیعی اخیر بازسازی ۱۰۷ هزار و ۷۱۰ واحد مسکونی خسارت دیده در حادثه سیل کرمانشاه را یک دستاورد بزرگ ارزیابی کرد و افزود: بعد از بازسازی خرابی های کرمانشاه متاسفانه ۲۵ استان کشور درگیر سیل شدند که در این حادثه نیز بیش از ۱۴۷ هزار واحد مسکونی دچار آسیب شد.

 

وی با اشاره به این نکته که شرکت‌های بیمه باید در هنگام وقوع بحران به میدان بیایند بر ضرورت تقویت این صنعت تاکید کرد و گفت: صنعت بیمه کشور در پرداخت خسارات طبیعی و ایفای تعهدات خود همواره پیشتاز بوده که این امر بسیار ارزشمند است.

 

رییس جمهور با اشاره بر تاکید قانون اساسی در خصوص پوشش بیمه همگانی از فعالان صنعت بیمه خواست با طراحی محصولات متنوع تر این پوشش سراسری را ایجاد کنند.

 

وی در پایان نسبت به ضرورت ایفای تعهدات صنعت بیمه در حوزه خسارات مربوط به آشوب های اخیر تاکید کرد.

 

گفتنی در آغاز این همایش دکتر غلامرضا سلیمانی _ رئیس کل بیمه مرکزی_ و دکتر فرهاد دژپسند _وزیر امور اقتصادی و دارایی_ نیز با تقدیر از دستاوردهای صنعت بیمه به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل و مشکلات این صنعت پرداختند.

 


ثبت نظر

ارسال