بانک زیرساختی چین: آسیا با بحران بزرگ مالی روبرو خواهد شد

نمایه بانک : رییس بانک زیرساختی توسعه سرمایه گذاری چین اعلام کرد به دلیل «جنگ تجاری چین و آمریکا» قاره آسیا با بزرگترین بحران مالی و بانکی روبرو خواهد شد.
  • پنجشنبه 3 آبان 1397 ساعت 17:20

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از ایرنا به نقل از روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ، 'جین لیچون' روز پنجشنبه در یک نشست اقتصادی در هنگ کنگ تصریح کرد بحرانی که این بار آسیا با آن روبرو می شود به مراتب گسترده تر و بزرگترین از دو بحران قبلی سال های 1997 و 2008 میلادی خواهد بود.
او گفت که هزینه هالی مالی، بانکی و قروض بانکی در حال افزایش است و این بار وضعیت برای این قاره به مراتب بدتر خواهد بود.
رییس بانک زیرساختی توسعه سرمایه گذاری چین خاطر نشان کرد اکنون وقت آن است که چین در کنار 87 کشور عضو این بانک با یکدیگر برای مقابله با تاثیرات منفی ناشی از بحران های تجاری و جنگ تجاری چین و آمریکا مقابله کنند.
وی که معاون وزیر دارایی چین نیز به حساب می آید درمورد تاثیرات جنگ تجاری چین و آمریکا گفت: متاسفانه نگرانی اینجا است که شرکای تجاری چین در آسیا بیش از کشورهای دیگر متضرر شوند.
'جین' گفت از دولت خواسته است هر اقدامی می تواند صورت دهد تا خسارات به حداقل برسد و فشار از روی کشورهای آسیایی و شرکای چین برداشته شود اما اکنون نمی توان میزان ضرر و زیان را به طور دقیق ارزیابی کرد.
این مقام ارشد بانکی چین تاکید کرد خیلی امیدواریم جنگ تجاری چین و آمریکا بسرعت پایان یابد اما ظاهرا رسیدن به این هدف با خواست و اراده ما نیست و اکنون وقت آن است که هر اقتصادی به دنبال فرار از آثار منفی و فشارها باشد و به خود بیش از گذشته اتکا کند.
وی از همه کشورها خواست بحران های مالی و بانکی درون کشور را در کنار بدهی های خود کنترل کنند تا رشد اقتصادی پایدار آنها به مخاطره نیفتد.
این بانک که بخشی از طرح ابتکاری راه ابریشم نوین چین است ژانویه سال 2016 میلادی رسما فعالیت خود را با سرمایه 100 میلیارد دلاری شروع کرد و 200 کارمند از 40 کشور دارد و تاکنون برای طرح های مختلف مشارکتی خارجی 4 میلیارد و 220 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.


ثبت نظر

ارسال