نگرانی نسبت به اقتصاد انگلیس به بالاترین سطح رسید

نمایه بانک : اقتصاد انگلیس در نگران کننده ترین حالت خود از زمان بحران مالی منطقه یورو (از سال ۲۰۱۲ تاکنون) به سر می برد.
  • جمعه 25 خرداد 1397 ساعت 15:40

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از ایسنا، به نقل از گاردین، گزارش ها نشان می دهد تولیدات صنعتی و خوش بینی کارفرمایان انگلیسی از وضعیت اقتصاد این کشور به کمترین سطح شش سال اخیر رسیده است.

نظرسنجی موسسه " من پاور گروپ" نشان می دهد نگرانی ها از بریگزیت افزایش یافته است. نظرسنجی ها از ۲۰۰۰ کارفرمای بزرگ انگلیسی در مناطق متلف این کشور که در ۹ حوزه اصلی اقتصاد این کشور فعالیت دارند نشان می دهد فقط چهار درصد این کارفرمایان در اندیشه استخدام کارکنان جدید هستند.

منفی ترین چشم اندازهای مورد انتظار مربوط به بخش های بانکداری و مالی بوده است که اعلام کرده اند تعدیل نیرو در تابستان پیش رو محتمل خواهد بود. همچنین اندازه گیری استخدام کارخانه های انگلیسی نشان می دهد میزان استخدام ها به پایین ترین سطح خود از سپتامبر سال گذشته رسیده است و حجم تولیدات به دلیل کاهش تقاضا برای فولاد و تجهیزات برقی کاهش یافته است.

دفتر ملی آمار انگلیس با اشاره به این که سفارش کمتر برای فولاد مورد استفاده در پروژه های زیرساختی بیانگر کاهش تقاضا برای کالای انگلیسی در داخل و خارج کشور است، اعلام کرد که حجم تولیدات در ماه آوریل ۱.۴ درصد کاهش داشته است. رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه منتهی به ماه می تنها ۰.۲ درصد بوده است.

امیت کارا ، رئیس موسسه " پیش بینی متغیرهای کلان اقتصادی انگلیس" گفت: رشد اقتصادی از زمان شروع سال آهسته شده است و در ادامه نیز ضعیف باقی خواهند ماند.

 


ثبت نظر

ارسال