افتتاح 12 طرح صنعتی در استان کردستان با تسهیلات بانک صنعت و معدن

نمایه بانک : با حمایت و سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن ، طی دو سال گذشته تعداد 12 طرح با مجموع سرمایه گذاری حدود 25 میلیارد تومان در استان کردستان به بهره برداری رسیده است.
  • سه شنبه 8 خرداد 1397 ساعت 1:51

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن ، هیرش اسدی رئیس شعبه سنندج بانک صنعت و معدن در مصاحبه ای ضمن بیان موضوع یاد شده به تشریح عملکرد بانک در استان کردستان پرداخت: 


استان از نظر توسعه صنعتی در چه وضعیتی قرار دارد و پتانسیل های استان برای توسعه صنعتی چیست؟
براساس آمارهای موجود، استان کردستان با 836 فقره پروانه بهره برداری با اشتغال اسمی 17205 نفر در بخش صنعت و تعداد 387 فقره پروانه بهره برداری با اشتغال اسمی 4047 نفر در بخش معدن در جایگاه 24 استان های کشور قرار گرفته است و با توجه به غنی بودن معادن موجود در استان، پتانسیل وسیعی در خصوص فرآوری مواد معدنی ازجمله طلا ، سنگ آهن ، باریت ، انواع سنگ های تزئینی ، سلیس ، فلدسپات ، دولومیت و ... وجود دارد . همچنین با توجه به وضعیت توپوگرافی استان و وجود معادن غنی کانی های فلزی ، وسعت زمین های کشاورزی و مراتع و نیز وجود منابع آبی کافی در استان، شرایط مناسبی جهت احداث واحدهای صنعتی از جمله زنجیره فولاد ، فرآوری انواع مواد معدنی و دامپروری، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و صنایع تبدیلی فراهم می باشد.


بانک صنعت و معدن در فعال ساختن پتانسیل ها و ایجاد واحدهای صنعتی در استان تاکنون چه نقشی داشته است؟
بانک صنعت و معدن در راستای رشد و توسعه استان به نسبت پتانسیل های موجود در سنوات گذشته گام های مثبتی را برداشته و در حال حاضر با توجه به نگاه ویژه مدیران ارشد بانک در زمینه تجهیز و تخصیص منابع همکاری های بسیار مثبتی را با سرمایه گذاران طی دو سال گذشته داشته ، به نحوی که تسهیلات تخصیص و پرداختی مبین این موضوع می باشد و در حال حاضر رویکرد بانک در این استان مبتنی بر ادامه روند حمایتی از واحد های تولیدی در قالب طرح رونق تولید و قرارداد های صندوق توسعه ملی و ... به منظور حفظ اشتغال وسرمایه گذاری های موجود می باشد. 


چه راهکارهایی برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتریان دارید؟
بانک صنعت و معدن استان در راستای ایجاد و حفظ تعامل سازنده با واحدهای موفق و فعال استان نسبت به بازدید از محل کارخانه ، تعامل لازم با دستگاه های اجرایی ذیربط و نهاد های بخش خصوصی در ارتباط با معرفی سرمایه گذاران جدید ، برگزاری جلسات به منظور تشریح ارائه انواع خدمات مالی بانک و ارائه خدمات مشاوره در حوزه های بازاریابی، فروش، مدیریتی و مالی به منظور تمرکز و گردش نقدینگی در بانک اقدام کرده است. 


طی سال های اخیر چه واحدهای صنعتی در استان شما بهره برداری شده و چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟
با حمایت و سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن طی دو سال گذشته تعداد 12 طرح با مجموع سرمایه گذاری حدود 25 میلیارد تومان در این استان به بهره برداری رسیده و در نتیجه برای 230 نفر اشتغال ایجاد شده است . از جمله این واحدها می توان به شرکت های دیاکو نمک، کیمیا کاشت اطبا، تعاونی 3162 ورق سازان معقول، جاودان ستاره زیویه، سهند پلاست مکری و ... اشاره کرد.


تعداد واحدهای صنعتی در حال اجرا در استان ؟ درصد پیشرفت آنها؟
در حال حاضر 7 طرح با مجموع تسهیلات ریالی 72 میلیارد تومان و تسهیلات ارزی حدود 107 میلیون یورو با پیشرفت فیزیکی حداقل 10 و حداکثر 90 درصد درحال احداث می باشند که از جمله آنها می توان به زرین بنا پارسیان، رویا پلاستیک ، بهینه نیروساز افق و راژان پلاست غرب اشاره کرد.

 


ثبت نظر

ارسال