انتشار گواهی سپرده مدت دار ویژه سپرده گذاری (خاص) بانک ملی ایران

نمایه بانک : گواهی سپرده مدت دار ، ویژه سپرده گذاری (خاص) بانک ملی ایران با نرخ سود علی الحساب بانکی ۳۰ درصد سالانه ( پرداخت سود ماهانه ) با هدف تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی از روز چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ به مدت ۷ روز کاری تا پایان روز 18 بهمن ماه در شعب این بانک عرضه می شود.
  • سه شنبه 10 بهمن 1402 ساعت 9:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک ملی ، در راستای دستور العمل بانک مرکزی این بانک اقدام به انتشار این گواهی سپرده برای تامین سرمایه در گردش طرح‌هایی با بازدهی بالا کرده است و در پایان دوره مشارکت، سود قطعی نیز علاوه بر سود علی‌الحساب ۳۰ درصدی به خریداران این گواهی سپرده در شعب این بانک پرداخت می شود.

گفتنی است تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی به غیر از صندوق های سرمایه گذاری مجاز به خرید این گواهی سپرده خواهند بود؛  بازخرید آن نیز قبل از سررسید با نرخ سود 12درصد سالانه محاسبه خواهد شد. 

لازم به ذکر است امکان استفاده این گواهی به عنوان وثیقه جهت دریافت تسهیلات بانکی برای دارندگان آن  و همچنین مشارکت مردمی در تامین مالی طرح‌های تولیدی کشور  از ویژگی های خاص این سری از  گواهی های  سپرده(خاص) بانک ملی ایران است.

هدف از انتشار این اوراق،  مردمی سازی اقتصاد، کاهش نقدینگی در بازار و تامین مالی طرح های بزرگ و سودآور بوده است.

برنامه عرضه و تعیین شعب منتخب متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

دستورالعمل بانک مرکزی


ثبت نظر

ارسال