سهام «شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا» 57هزار میلیارد ریال ارزش‌گذاری شد

نمایه بانک : بانک آینده از تعیین قیمت سهام «شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا» خبر داد.
  • شنبه 7 مرداد 1402 ساعت 13:15

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک آینده ، به‌دنبال افشاهای پیشین گزارش‌های کارشناسی املاک بانک آینده در سامانه کدال، ارزیابی‌ جدیدی از دارایی‌های بانک نیز در این سامانه افشا شد. بر اساس گزارش‌های درج شده در این سامانه، ارزش قیمت سهام شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا 57هزار میلیارد ریال ارزش‌گذاری شد.


شایان ذکر است؛ شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا با هدف پر کردن خلاء بین بانکداری سنتی و خدمات بانکداری نوین و تکمیل زنجیره خدمات بانکداری الکترونیکی بانک آینده، به‌واسطه نوآوری، چابکی و پویایی در ارائه راه‌کارهای مالی، ایجاد شده است.


چشم‌انداز و مأموریت شرکت مذکور، خلق زیست‌بوم یکپارچه و فراگیر نوآوری‌های مالی برای آینده‌ای بهتر و توسعه و ارائه راه‌کارهای نوآورانه مبتنی بر فناوری در بخش مالی به‌صورت امن، راحت و فراگیر تعریف شده است.


گفتنی است، امروز شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا، با بیش از 20 میلیون کاربر نهایی، 8 شرکت تابعه و بیش از 400 نفر نیروی انسانی و مشتریان بزرگ دولتی و خصوصی در صنایع مختلف از جمله: بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، بازار سرمایه، فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجارت الکترونیک، از پیشروان خدمات بانکداری نوین در کشور است.


از خدمات مهم این شرکت، می‌توان به ارائه انواع دستگاه‌های روزآمد پایانه فروش، خودپرداز، درگاه پرداخت اینترنتی و کارت‌های بانکی اشاره نمود.


لازم به‌ذکر است، هر یک از شرکت‌های تابعه تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، با هدف تکمیل زنجیره خدمات مالی متولد شده‌اند، رشد کرده‌اند و امروز به بازیگری کلیدی تبدیل شده‌اند. در همین راستا و به‌منظور تکمیل زنجیره پرداخت، نرم‌افزار کاربردی «همراه‌کارت» به‌عنوان یک ابزار پرداخت متولد شد و با تکیه بر تجربه کاربری منحصر به‌فرد و تمرکز بر توسعه قابلیت‌ها و خدمات مفید و کاربرپسند، به جایگاه دومین ابزار پرداخت پرکاربرد کشور دست یافت که در عین رشد 22 درصدی تعداد کاربران در سال گذشته، نزدیک به 300 میلیون تراکنش را در این سال تجربه کرده است.


از این‌رو، شرکت «فینوتک» ثمره خرد جمعی بانک آینده و شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا که با هدف ایجاد سکویی میان خدمات‌دهندگان بزرگ دولتی و خصوصی و استارتاپ‌‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط تأسیس شده است، موجب تسهیل و تسریع فرآیند توسعه نرم‌افزار و خدمات شده است. امروز فینوتک با دارا بودن بیش از 400 مشتری و رکورد بیش از 120 میلیون تراکنش در سال 1401 به‌عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم نوآوری و بانکداری باز کشور شناخته می‌شود.


هم‌چنین، با هدف ارج نهادن به جایگاه مشتری و بالا بردن سطح کیفیت خدمات، «ایران‌کارت» نیز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های وفاداری مشتریان کشور با مدل کسب‌وکاری نوآورانه توانسته به ارائه خدمت به حدود یک میلیون مشتری پردازد.

 

با توجه به رشد فزاینده‌ فعالیت کارآفرینی و نیاز آنها به حمایت مالی و راهنمایی‌های کسب‌و‌کاری در جهت رشد و توسعه، «فینووا» نیز به‌عنوان بازوی شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا، با تمرکز بر حمایت از کارآفرینان حوزه «فینتک»، شکل گرفته و امروز یکی از خوش‌نام‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های زیست‌بوم نوآوری کشور است.


پیش‌تر، ارزیابی دارایی‌های فیزیکی و سهام بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های بانک آینده از جمله: دارایی فیزیکی «بازار بزرگ ایران (ایران‌مال)»، ارزیابی سهام شرکت‌های «ارزش‌آفرینان آینده (فرمانیه‌مال)»، «ستاره تابناک هشتم توس (مشهدمال)»، «راسا راه استوار (زمین شهید خرازی)»، «آرین پردیس دنا (هتل روتانا)»، «توسعه ساختمانی سامان (بازار مبل 3)» و ... به بهای کارشناسی به‌ترتیب به مبالغ 2.550، 325، 587، 172، 171 و 72 هزار میلیارد ریال در سامانه کدال بارگذاری شده است.


مازاد بهای کارشناسی‌های صورت گرفته نسبت به ارزش دفتری سرمایه‌گذاری‌ها در حدود مبلغ 2.400 هزار میلیارد ریال است که بیانگر توانایی این بانک در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها پس از انجام تشریفات قانونی است.

 


ثبت نظر

ارسال