گام بلند بانک پارسیان برای محرومیت‌زدایی در استان خوزستان؛

پرداخت 2،968 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی روستایی

نمایه بانک : در حال حاضر اقتصاد در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد. فشارهای ناشی از تحریم‌های یک دهه گذشته و رکود حاصل از شرایط کرونایی موجب شده که اقتصاد کشور در وضعیتی قرار گیرد که تقریباً در10سال گذشته هیچ‌گاه آن را تجربه نکرده است.
  • یکشنبه 26 دی 1400 ساعت 12:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک پارسیان، در حال حاضر اقتصاد در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد. فشارهای ناشی از تحریم‌های یک دهه گذشته و رکود حاصل از شرایط کرونایی موجب شده که اقتصاد کشور در وضعیتی قرار گیرد که تقریباً در10سال گذشته هیچ‌گاه آن را تجربه نکرده است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که گذر از این شرایط بحرانی تنها با رشد اقتصادی، رفاه اجتماعی و البته ثبات محقق می‌شود.

 

این‌ها 3 ضلع مثلث بازسازی اقتصاد ایران است که بانک پارسیان در راستای رسیدن به هرکدام از آن‌ها در طول سال‌های گذشته تلاش زیادی کرده است. جالب است که بدانید طی دو سال گذشته تاکنون از سوی بانک پارسیان 33 میلیارد ریال تسهیلات به طرح های کوچک و متوسط ، 17.000 میلیارد ریال تسهیلات ریالی و 177.000 میلیون یورو تسهیلات ارزی به طرح های ملی و زیربنایی و کمک به رونق و توسعه استان اعطا نموده است.

 
به گفته سعید شیاری، بانک پارسیان در طول سال‌های گذشته از هیچ حمایتی برای داشتن ایرانی آباد دریغ نکرده است . از پرداخت وام به کسب ‌وکارهای متضرر ازکرونا و ایجاد رونق در مناطق محروم و توسعه کارآفرینی گرفته تا تأمین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی و طرح‌های ملی و زیربنایی و توانمندسازی صنایع داخلی، این تنها بخشی از اقدامات انجام‌شده در بانک مردمی پارسیان است که مدیر شعب استان خوزستان بانک پارسیان به آن اشاره می‌کند.

این مقام مسئول دربانک پارسیان معتقد است ؛پارسیان از پیشگامان مانع زدایی در بخش تولید و محرک چرخه‌های اقتصاد و تجارت کشور است.

متن کامل گفت‌وگو با سعید شیاری، در رابطه با جزییات عملکردی این بانک را در ادامه می‌خوانید:
 

طی دو سال گذشته در راستای کمک به توسعه این استان‌ها و افزایش اشتغال‌زایی چه اقداماتی انجام داده‌اید و به چند طرح صنعتی و به چه میزان تسهیلات پرداخت کرده‌اید؟

بانـک پارسـیان بـا درک درسـت دربـاره پیش‌نیازهای پایـداری اقتصـاد بـا اسـتفاده از ظرفیت‌ سیاست‌های اقتصـاد مقاومتـی ، تـلاش کـرده اسـت تا مأموریت‌های خـود را به‌عنوان یـک بانـک در عرصـه اقتصـاد ملـی و توسـعه صـادرات به‌ عنوان دو بـال در پایـداری و مقاومـت اقتصـادی طـی سال‌های اخیـر به‌درستی بـه انجـام رسـانده و در همیـن راسـتا دسـتاوردها و تجربه‌های ارزشـمندی را کسـب کـرده و با حمایت از تولید داخلی و ثبات در اقتصاد ملی با مشـارکت و تأمین مالی طرح توسعه‌ای و هدایت تسـهیلات به سـمت بخش حقیقی اقتصاد ، توانسته نقش مؤثری در توسعه کشور ایفا کند. بر این اساس طی دو سال گذشته در راستای رفع موانع تولید، اشتغالزایی و محرومیت زدایی در 16 طرح صنعتی مشارکت داشته که از این میان مبلغ 33 میلیارد ریال به طرح های کوچک و متوسط ، 17.000 میلیارد ریال تسهیلات ریالی و 177.000 میلیون یورو تسهیلات ارزی به طرح های زیربنایی و توسعه ای در سطح استان اعطا نموده است.
 

چه تعداد واحد صنعتی و تولیدی با تسهیلات بانک در استان در حال اجرا است و چه مقدار پیشرفت داشته است؟

طی دوسال گذشته، طرح های متعددی در استان با استفاده از اعتبارات بانک پارسیان آغاز شده است و تا این تاریخ مبلغ 177.000 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 2.024 میلیارد ریال تسهیلات ریالی در شهر اهواز و 12.000 میلیارد ریال در شهر آبادان و 2.500 میلیارد ریال در شهر دزفول در طرح های زیربنایی سرمایه گذاری شده است که این طرح ها بین 50 تا 95 درصد پیشرفت داشته اند.
 

در حوزه اشتغال‌زایی روستایی از زمان اجرای طرح تاکنون چه تعداد طرح عملیاتی و چه میزان تسهیلات پرداخت‌شده است ؟

بانک پارسیان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به‌ ویژه در حوزه توسعه و تعمیق اشتغال در مناطق روستایی، محرومیت‌زدایی و همچنین ارتقای عدالت اجتماعی، کمک به محرومین و اقشار آسیب‌پذیر و ایجاد فرصت‌های شغلی مولد در مناطق روستایی از طریق انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف با ارگان‌ها ، اقدامات ارزنده و حمایت‌های مؤثری داشته است. بر این اساس این بانک در این استان‌ها بالغ ‌بر 29میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.
 

در حوزه اشتغال‌زایی روستایی بنیاد برکت از زمان اجرای طرح تاکنون چه تعداد طرح عملیاتی و چه میزان تسهیلات پرداخت ‌شده است؟

به‌موجب تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین بنیاد برکت، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، با عاملیت بانک پارسیان ، این بانک در حوزه اشتغال‌زایی و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای طرح‌های عمرانی و روستایی مشارکت چشمگیری داشته و با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی تاکنون کمک های بسیاری برای طرح‌های کشاورزی، دامداری و حتی طرح‌های کوچک روستایی انجام داده و توانسته است درکمک به اشتغال‌زایی مناطق محروم و رونق اقتصاد کشور نقش مهمی ایفا نماید. براین اساس این بانک در استان‌ خوزستان از ابتدای طرح تاکنون به تعداد 10،100پرونده و به مبلغ بیش از 2.939 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی روستایی پرداخت کرده است.
 

طی سال‌های گذشته بانک پارسیان عملکرد درخشانی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی از خود نشان داده است. این بانک در این استان ها در چه طرح‌هایی مشارکت داشته است؟

حمایت از اقشار کم‌درآمد به‌خصوص در مناطق و شهرهای محروم همواره در اولویت بانک پارسیان قرار داشته است. از اقدامات صورت گرفته در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و مشارکت‌های مردمی می‌توان به پرداخت تسهیلات به کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند، اشاره کرد. جالب است که بدانید این بانک در استان خوزستان در حوزه مشارکت های مردمی و حمایت از اقشار کم برخوردار، 16میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و در بخش مسئولیت های اجتماعی نیز مبلغ 2.024 میلیارد ریال به منظور آب رسانی به مناطق محروم روستایی پرداخت کرده است.
 
 
پاندمی کرونا مشکلات بسیاری برای کسب‌وکارها ایجاد کرد؛ اما به مدد حمایت‌های نظام بانکی گذر از این بحران برای فعالین اقتصادی راحت‌تر شد. بانک پارسیان در استان خوزستان چه کمکی به صاحبان مشاغل و بخش خصوصی ارائه داده است؟

در پی شیوع بیماری کرونا و آسیب جدی به اصناف و کسب‌وکارها، این بانک بر اساس دستورالعمل صریح بانک مرکزی و به ‌منظور اجرای سیاست‌های ابلاغی دولت مبنی بر حمایت از اقشار و اصناف آسیب‌دیده در اثر شیوع بیماری کرونا، بانک پارسیان با اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکار آسیب‌دیده ناشی از کرونا، نقش مؤثری ایفا کرده است و بر این اساس در این استان خوزستان تعداد 101 کسب‌ وکار را موردحمایت قرار داده و بالغ بر 21 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
 

با توجه به کاهش قدرت خرید مردم در دو سال گذشته پرداخت تسهیلات ودیعه مستأجران و تسهیلات ازدواج در بین خانوارها و زوج های جوان اهمیت بالایی دارد. بفرمایید در هرکدام از این بخش‌ها چقدر وام پرداخت‌شده است؟

بانک پارسیان علاوه بر پرداخت تسهیلات حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده، تسهیـلات کمک ودیعه مسکـن به مستأجران و ازدواج را نیز در قالب برنامه‌های حمایتی خود داشته و دارد و درخواست‌های متقاضیان این تسهیلات را بررسی و نسبت به پرداخت آن اقدام کرده است که در استان‌ خوزستان تعداد 368 پرونده جمعاً به مبلغ 273 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت‌شده است.

همچنین در قالب تسهیلات ودیعه مستاجرین نیز در این استان تعداد 310 فقره تسهیلات جمعاً به میزان 80میلیارد ریال پرداخت کرده است .

ثبت نظر

ارسال