کاهش ریسک معاملات و ایجاد امنیت در فضای کسب ‌و کار با اجرای قانون جدید چک

نمایه بانک : عضو هیات مدیره بانک شهر با تاکید بر اینکه قانون جدید چک، تعداد چک های برگشتی و بلامحل را به حداقل ممکن خواهد رساند، گفت: در آینده نزدیک شاهد کاهش ریسک معاملات و ایجاد امنیت بیش تر در فضای کسب ‌و کار خواهیم بود.
  • یکشنبه 22 فروردین 1400 ساعت 14:30

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بانک شهر، محمد علی خادمی افزود: متاسفانه عدم استفاده درست از چک به عنوان اصلی‌ترین ابزار معامله‌ در کشور طی سال های اخیر و همچنین اتخاذ رویکردی نامناسب با کارکرد حقیقی آن ، مشکلات زیادی برای فعالان اقتصادی به وجود آورده بود.


وی با بیان اینکه خوشبختانه بانک مرکزی پس از سال ها مقدمات تغییر در صدور و دریافت چک را با اجرای قوانین جدید فراهم کرده است، تصریح کرد: این مهم ضمن اعتبار بخشی بسیار به چک به ‌عنوان مهم‌ترین ابزار خرید مدت‌دار، باعث به وجود آمدن محیطی امن در فضای کسب‌وکار خواهد شد.


خادمی ادامه داد: همچنین با ثبت اطلاعات چک در سیستم متمرکز بانک مرکزی، اعتبار چک بیش از پیش افزایش‌ یافته و نگرانی در خصوص کاهش ارزش آن تا حدود بسیار زیادی از بین رفته است.


وی با اشاره به ضرورت صادرکنندگان چک‌های جدید، بر ثبت اطلاعات مربوط به تاریخ، مبلغ و هویت گیرنده در سامانه صیاد، گفت: قوانین جدید از جعل چک نیز به شدت جلوگیری خواهد کرد.


عضو هیات مدیره بانک شهر با اشاره به قوانین سخت‌گیرانه‌ تدوین شده برای دارندگان دسته چک و گیرندگان آن، ادامه داد:در همین راستا ضروریست مشتریان شبکه بانکی در استفاده از چک به عنوان یک ابزار پرداخت، دقت کافی داشته باشند.


خادمی در پایان با تاکید بر اینکه تمامی شعب بانک شهر آمادگی ارائه خدمات مرتبط با قانون جدید چک را به شهروندان دارند، افزود: البته چک‌های قبلی به روال سابق کارسازی می شوند و جای نگرانی برای ذینفعان وجود ندارد.


ثبت نظر

ارسال