نهاد ناظر صنعت بیمه برای تفکیک وظایف حاکمیتی آمادگی کامل دارد

نمایه بانک : در دیدار دکتر علی ملکی _ دستیار وزیر اقتصاد در طرح های راهبردی و تحولی_ و رئیس‌کل بیمه مرکزی آخرین شرایط پیشرفت پروژه ها و پیشبرد اهداف صنعت بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  • چهارشنبه 4 بهمن 1402 ساعت 15:30

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی ، دکتر علی استادهاشمی با تاکید بر الزام صنعت بیمه به قوانین و اسناد بالادستی دولت سیزدهم به تشریح آخرین وضعیت برنامه های در دست اجرا پرداخت و اظهار داشت: توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات یک ضرورت آشکار است که در چارچوب معماری فناورانه اطلاعات صنعت بیمه با جدیت دنبال خواهد شد.


رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به راه اندازی کمیسیون تخصصی شورای عالی بیمه به اهمیت به روزرسانی قوانین و آیین نامه ها تاکید کرد و افزود: با تصمیم سازی شورای عالی بیمه تمامی موانع توسعه صنعت بیمه با اصلاح قوانین زیرساختی نظیر قانون تاسیس بیمه مرکزی برطرف خواهد شد. 


رئیس شورای عالی بیمه، چابک سازی سازمانی را پیش نیاز تحول ساختاری دانست و تصریح کرد: در سال آینده برای تفکیک وظایف حاکمیتی در بخش های مختلف سیاستگذاری به ویژه بیمه های اتکایی تصمیمات موثری اتخاذ خواهد شد.


گفتنی است در این دیدار، دکتر علی ملکی _دستیار وزیر اقتصاد در طرح های راهبردی و تحولی_ با تاکید بر برنامه ها و عملکرد شفاف بیمه مرکزی از آمادگی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای همراهی با نهادناظر صنعت بیمه و در اختیار گذاشتن ظرفیت های موجود وزارتخانه متبوع، خبر داد.


ثبت نظر

ارسال