اظهار امیدواری برای کاهش التهابات بازار ارز در هفته های آتی / وعده دولت برای اجرای سیاست‌های جدید ارزی ظرف ۴۸ ساعت آتی

نمایه بانک : رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح راهبردها مهمتر از ترمیم تیم اقتصادی دولت به معنای تغییر شخص حقیقی است و چنانچه تیم اقتصادی دولت تغییر کند اما سیاست ها تغییری نکند، تحول اقتصادی مدنظر مردم و مسئولان اتفاق نمی افتد.
  • سه شنبه 9 مرداد 1397 ساعت 19:38

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از خانه ملت ، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درخصوص نشست امروز (سه شنبه 9 مرداد) کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس برنامه در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی با حضور کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی، دومین نشست مربوط به بررسی استیضاح وزیر اقتصاد که حدود 90 نماینده مجلس این استیضاح را درخواست کرده اند، برگزار شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه درخواست استیضاح وزیر اقتصاد دارای محورهای مختلفی است، در جلسه اولی که در این خصوص برگزار شد، نمایندگان تقاضاکننده استیضاح فرصت نداشتند درباره تمامی محورها سوالات خود را مطرح کنند و با توجه به اینکه در هفته بعد از برگزاری جلسه اول کمیسیون اقتصادی در رابطه با بررسی درخواست استیضاح، نمایندگان برای سرکشی به حوزه انتخابیه در تهران حضور نداشتند، برگزاری جلسه دوم کمیسیون برای استیضاح به تعویق افتاد.

پورابراهیمی افزود: مقرر بود در هفته گذشته جلسه دوم استیضاح وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی برگزار شود، اما با هماهنگی با رئیس مجلس در هفته گذشته نشست نمایندگان مجلس با دولت درخصوص تقاضای تعدادی از نمایندگان برای سوال از رئیس جمهور در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و این باعث شد تا نشست بررسی درخواست استیضاح وزیر با تاخیر پیگیری شود.

 

ارائه گزارش عملکرد مربوط به بخش های گمرک، بیمه وبازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس 

وی گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی سوالات نمایندگان در بخش های گمرک، بیمه، بازار سرمایه، حوزه اموال تملیکی، سازمان خصوصی سازی، سازمان حسابرسی، معاونت بیمه و بانک وزارت اقتصاد سوالات مطرح شد و مسئولان مربوطه که زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند، گزارش عملکرد به نمایندگان ارائه کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: براساس آیین نامه داخلی مجلس گزارش مربوط به جلسات استیضاح وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی به هیات رئیسه مجلس ارسال می شود و چنانچه 10 نفر از نمایندگان متقاضی استیضاح به کرباسیان همچنان بر لزوم استیضاح تاکید داشته باشند، تقاضا در هیات رئیسه اعلام وصول خواهد شد تا در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد.

پورابراهیمی داورانی در خصوص تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: متناسب با شرایط کنونی اقتصاد باید از اشخاصی که در موضوعات کلان اقتصادی خلاق هستند و توانایی دارند که با هماهنگی کارها را پیگیری کنند، استفاده کرد، بنابراین نیاز به ترمیم تیم اقتصادی دولت وجود دارد، اما مهمتر از ترمیم تیم اقتصادی دولت به معنای تغییر شخص حقیقی این است که راهبردها و رویکردها اصلاح شود و چنانچه افراد در تیم اقتصادی دولت تغییر کنند اما سیاست ها تغییری نکند، تحول اقتصادی مدنظر مردم و مسئولان اتفاق نخواهد افتاد.

 

نخستین گام دولت برای تحول در فضای اقتصادی اعلام سیاست های جدید ارزی است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون اقتصادی از مدت ها قبل تاکید داشت که سیاست‌های ارزی دولت باید اصلاح شود و حتی در این زمینه طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز تهیه شد. در هر صورت با وجود گذشت حدود سه ماه از اجرای سیاست های اشتباه ارزی، توافقاتی صورت گرفته و با رئیس جدید بانک مرکزی نیز در دو روز اخیر مذاکراتی انجام شده تا سیاست های جدید ارزی به صورت تخصصی اعمال شود. در هر صورت فضای مثبتی حاکم شده و اولین گام دولت برای تحول در فضای اقتصادی اعلام سیاست های جدید ارزی با تکیه بر رویکرد تخصصی است.

 

اظهار امیدواری برای کاهش التهابات بازار ارز در هفته های آتی 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همکاری و تعامل جدیدی بین مجلس و دولت برای ساماندهی بازار ارز آغاز شده و انجام این مهم مطالبه مجلس از دولت است. در هر صورت از سوی مسئولان دولتی اعلام شده ظرف 48 ساعت آینده سیاست های جدید ارزی دولت اجرایی می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: امیدوارم با اجرای سیاست های جدید ارزی توسط دولت التهابات بازار ارز از هفته های آینده کاهش یابد، چرا که با کاهش نرخ ارز قیمت کالاها درسایر بازارها متعادل خواهد شد.


نظرات

محمدهادی

با عرض ادب واحترام سلام،جناب آقای دکتر پورابراهیمی،نماینده محترم مجلس کرمان،اینجانب محمدهادی قربانی،فرزند اکبر،من ۳۰سال سن دارم، چندین سال نامزد دارم،ولی بعلت مشکلات مالی (اجاره نشینی و کارگری)نمی توانم ازدواج کنم مدتی هم هست،بعلت گران شدن مصالح ساختمانی_ کار،کارگری هم کم شده،من نیز فن خاصی جز کارگری بلد نیستم،اطرافیانم هم توان مالی کمک به من را ندارند تا ازدواج کنم،ضامن برای وام هم ندارم بخاطر اینکه درآمدم کم،تصمیم گرفتم برای شما نامه بفرستم،شاید فرجی شد خواهشمندم اگر امکانش هست به من کمک مالی شود تا از فکر و سردرگمی دربیام ازدواج و زندگی بهتری کنم مدتی هست اجاره خونه برام مشکل بزرگ شده،اگر حتی به اندازه اجاره خونه به من کمک مالی کنید،یه مشکل از مشکلات بزرگ من را حل کردید بخدا روم نمیشه اینها حضوری به شخصی بگم لوازم خونه نخریدم،اجاره خونه چند ماهی زیاد شده ولی کار کم شده، بهزیستی و کمیته امداد هم رفتم حضوری ولی کمکم نکردن. .شماره تماس من ۰۹۳۳۶۱۶۶۴۷۷ مجبور نبودم شماره عابرم نمی فرستادم شماره عابر بانک رفاه (۵۸۹۴۶۳۱۵۳۵۹۸۹۰۸۱)بنام محمدهادی قربانی. تو راخدا کمک کن موفق،سربلند و سلامت باشی در پناه الله خیلی ممنون و متشکرم

ثبت نظر

ارسال