اراده‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد

نمایه بانک : عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل موجود در بحث اقتصاد مقاومتی، موانع اقتصاد مقاومتی است و اراده‌ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد.
  • چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 ساعت 2:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از ایسنا، احمد امیرآبادی در همایش دیپلماسی اقتصادی و رونق تولید، عنوان کرد: مشکل موجود در بحث اقتصاد مقاومتی، موانع اقتصاد مقاومتی است و اراده‌ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد. هم تعریف درستی از اقتصاد مقاومتی در کشور انجام نگرفته است و هم قوانین درستی برای اجرای آن به تصویب نرسیده است.

 

موانع بسیاری برای اقتصاد مقاومتی وجود دارد. قاچاق، مالیات و عدم حمایت‌های بانک‌ها از جمله موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است و تا این موانع برطرف نشود، اقتصاد مقاومتی اجرایی نخواهد شد.نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روز به روز واردات کالاهای مصرفی که یا در کشور نمونه آن وجود دارد و یا توان تولید داخل وجود دارد، بیشتر می‌شود. این موضوع نشان‌دهنده یک مشکل است و باید ریشه‌یابی شود که کدام بخش مقصر است و باید ایرادات برطرف شود.وی ادامه داد: با سنگ انداختن جلوی راه سرمایه‌گذاران داخلی و ایجاد موانع بزرگ برای آن‌ها، باعث فراری شدن آن‌ها می‌شوند و در مقابل برای سرمایه‌گذار خارجی فرش قرمز پهن می‌کنند. در نتیجه هم می‌بینیم که سرمایه‌گذار یا حاضر به سرمایه گذاری در کشور نمی‌شود و یا در میانه راه کار را رها می‌کند و مشکلات بیشتری ایجاد می‌کنند.امیرآبادی تصریح کرد: مجلس معمولاً دولت‌زده است و بعضاً نمایندگان با کمک دولت و حمایت استانداران و بخشداران وارد مجلس می‌شوند و به همین دلیل نمی‌توانند نظارت درستی بر عملکرد دولت داشته باشند. این موضوع باعث ایجاد مشکلات مختلف در کشور می‌شود.وی اضافه کرد: ۶۳ درصد واردات نهادهای دامی در اختیار یک شخص است و باید مشخص شود که چرا این قدرت به این شخص داده شده است. وجود این قدرت برای یک شخص بسیار آسیب‌زا و مشکل آفرین است. اکنون قدرت این شخص به حدی رسیده است که هیچ دستگاه نظارتی و امنیتی نمی‌تواند با او برخوردی کند زیرا نهادهای دامی کشور با مشکل جدی رو به رو می‌شوند.

 


ثبت نظر

ارسال