تکذیب شیوع وبا در اصفهان

نمایه بانک : سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان با تکذیب شیوع وبا و تاکید بر سلامت کامل آب شرب اصفهان، گفت: امسال مشکل خاصی در تامین آب شرب نخواهیم داشت، در حالیکه سال گذشته آبرسانی سیار داشتیم و امسال عدالت در توزیع آب رعایت خواهد شد.
  • دوشنبه 30 خرداد 1401 ساعت 13:0

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از  ایسنا، مهرداد خورسندی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افت فشار آب در برخی مناطق اصفهان، اظهار کرد: به گفته اداره کل هواشناسی اصفهان این روزها و تا هفته آینده در گرم‌ترین روزهای سال قرار دارد، اما شرکت آب و فاضلاب همچون گذشته به رسالت خود عمل می‌کند.

 

وی تأکید کرد: در حال حاضر تصفیه خانه باباشیخعلی با تمام ظرفیت در مدار قرار دارد، همچنین با وجود کاهش آبدهی، برخی چاه‌های متفرقه نیز در مدار قرار دارند و از طریق سامانه‌های گندزدایی و کلرزنی زیر نظر مرکز بهداشت و مرکز پایش بر کیفیت آبفای استان اصفهان کلرزنی و هر روز نمونه گیری و پایش می‌شود.

 

وی با بیان اینکه با وجود تمام مشکلات تلاش می‌کنیم تا آب شرب مردم تأمین شود، اظهار کرد: از سال گذشته تا امسال اقدامات خوبی انجام شده و بر روی والوها و شیرآلات قدیمی تعویض شد، تا جایی که امسال شاهد توزیع عادلانه آب از طریق سامانه تله‌متری هستیم.

 

سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان به گرمای هوا و ضرورت همکاری شهروندان اشاره کرد و گفت: با صرفه‌جویی در مصرف آب به نظر می‌رسد مشکلی در تامین آب شرب مردم اصفهان نداشته باشیم و برآوردهای ما این است که همانند سال گذشته مشکل خاصی نخواهیم داشت تا نیازی به آبرسانی سیار نداشته باشیم.

 

وی تاکید کرد: تصفیه‌خانه باباشیخعلی برای ۵۸ شهر و ۳۸۰ روستا آبرسانی می‌کند، اما در مجموع ۱۰۰ شهر و ۹۴۸ روستا تحت پوشش شرکت آبفا استان قرار دارند و شهرهای گلپایگان و خوانسار سامانه آبرسانی جداگانه‌ای دارند.

 

خورسندی درباره افت فشار آب در برخی نقاط شهر اصفهان، گفت: زمانی که افت منابع آب اتفاق می‌افتد با افزایش مصرف، منابع  در طول روز آبگیری می‌کنند که این بعضاً موجب افت فشار آب می‌شود، البته تصفیه خانه باباشیخعلی به طور دایم در مدار است، اما با افزایش دمای هوا مصرف آب از تولید پیشی می‌گیرد.

 

وی تاکید کرد: تولید آب استان در بهترین شرایط بین ۱۲ تا ۱۳ مترمکعب در ثانیه است که سال گذشته مصرف تا حدود ۱۸ مترمکعب بر ثانیه افزایش یافت اما به نظر می‌رسد امسال مصرف در گرمترین شرایط تا حدود ۱۶ مترمکعب بر ثانیه باشد.

 

سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان با اشاره به افت فشار آب در برخی نقاط شهر، تصریح کرد: امسال مشکل خاصی در تأمین آب شرب نخواهیم داشت، در حالیکه سال گذشته آبرسانی سیار داشتیم و امسال عدالت در توزیع آب رعایت خواهد شد.

 

وی همچنین درباره شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر شیوع وبا از طریق مصرف آب شرب شبکه و رد این شایعه توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تاکید کرد: شرکت آبفای استان اصفهان نیز هر گونه انتقال بیماری از طریق شبکه آب شرب اصفهان را تکذیب می‌کند. 

 

خورسندی توضیح داد: آب شرب ۵۸ شهر و ۳۸۰ روستای تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ از طریق تصفیه خانه آب باباشیخعلی تامین و پس از گذراندن همه فرایندهای تصفیه، ازن زنی و کلرزنی شده و میزان کلر باقیمانده در شبکه آب شرب بر اساس استانداردهای ۱۰۵۳ بوده و در محدوده ۰.۵ تا ۰.۸ میلی‌گرم بر لیتر است.

 

وی همچنین ادامه داد: به‌صورت روزانه تمام آزمون‌های میکروبی و شیمیایی برای اطمینان از سلامت آب شرب توسط آزمایشگاه‌های شرکت آبفا انجام می‌شود.

 

سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان اظهار کرد: باتوجه به در مدار قرار گرفتن تعدادی از چاه های متفرقه با هدف جبران کمبود آب شرب و بهداشت در فصل گرم سال؛ آب استحصال شده تمام این چاه ها به صورت دائم گندزدایی و کلرزنی شده و کنترل‌های بهداشتی لازم توسط مرکز بهداشت استان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به صورت دائم انجام می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: همشهریان و روستاییان ساکن در ۱۰۰ شهر و ۹۴۸ روستای تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از سلامت آب شرب شبکه آبرسانی کاملاً مطمئن باشند و یقین داشته باشند که امکان انتقال بیماری وبا از طریق آب تصفیه و گندزدایی شده وجود ندارد. 


ثبت نظر

ارسال