مدیرعامل سافت بانک: ۱۰ میلیارد روبات به جهان اضافه خواهد شد

نمایه بانک : مدیر عامل «سافت بانک» گفت: تا ۳۰ سال آینده ۱۰ میلیارد روبات به جمعیت جهان اضافه خواهد شد و هوشمندی آنها یک میلیون بار بیشتر از حال خواهد بود.
  • یکشنبه 7 آبان 1396 ساعت 2:5

به گزارش نمایه بانک ، به نقل از ایبنا ، به نقل از فاکس نیوز، «ماسایوشی سان» مدیر عامل «سافت بانک» ژاپن گفت: انقلاب فناوری در حال پیشرفت است و تا ۳۰ سال آینده تعداد روبات ها در جهان به اندازه تعداد انسان ها خواهد بود و این روبات ها ابزاری برای حل بسیاری از مشکلات امروز خواهند بود.

وی در ادامه گفت: معتقد هستم تا ۳۰ سال آینده جمعیت جهان به ۱۰ میلیارد نفر برسد و در مقابل ۱۰ میلیارد روبات هم خواهیم داشت. «ماسایوشی سان» گفت: اتومبیل های خودران، هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین زیردریایی های خودران همه اینها از انواع مختلف روبات ها خواهند بود.

مدیر عامل «سافت بانک» تصریح کرد: قدرت محاسبه ارتقاء پیدا کرده و در مقایسه با ۳۰ سال گذشته یک میلیون بار افزایش یافته و از حالا تا ۳۰ سال آینده هم رایانه ها یک میلیون بار هوشمندتر از زمان فعلی خواهند بود.

«ماسایوشی» گفت: همانطور که هوشمندی رایانه ها افزایش می یابد، این موضوع می تواند به روبات ها سرایت پیدا کند و روبات ها را قادر به حل بسیاری از مشکلاتی که امروز با آنها دست و پنجه نرم می کنیم، وادارد.


ثبت نظر

ارسال